Zavřít X :

Antény, satelitní přijímače, satelity - Petr Dudek

Chválkovická 45, 772 00 Olomouc, tel.: 777 159 059, e-mail: info@anteny-satelity.com


ELEKTRONICKÉ SYSTÉMY - SLABOPROUDÉ ROZVODY

detailně

E-shop
Novinky

Česká televize odsouvá přechod na DVB-T2, vrací se ČT:D/Art

Veřejnoprávní televize odsouvá do listopadu 2019 původní záměr přesunout po skončení šampionátu v hokeji kvůli přechodu na vyšší stupeň digitalizace (DVB-T2) stanici ČT Sport na jiný multiplex. Sport zůstane v DVB-T, navíc i lidé, kteří si dosud nepořídili set top box ani nový televizor, budou moci znovu naladit ČT Déčko. Všech šest stanic České televize začne od 24. dubna fungovat ve stávajícím multiplexu 1, stačí tedy aktualizovat seznam programů pomocí automatického nebo ručního ladění na televizoru.

 

logo

 V pondělí 2. dubna začne v Česku vysílat nový celoplošný kanál televizní skupiny Prima s názvem Prima KRIMI.

Prima KRIMI je dostupná na klasickou pozemní anténu v rámci celoplošného DVB-T multiplexu 3. Stačí provést nové vyhledávání stanic. V Olomouci jsou to kanály 51 z Pradědu, 59 z Kojálu nebo 25 ze Zlína. Prima KRIMI je také dostupná v balíčku Digital satelitního operátora Skylink.

 

Česká televize vysílá v DVB-T2

Česká televize začala dne 29. března 2018 vysílat programy ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD, ČT24 HD a ČT:D HD / ČT art HD v HD rozlišení 1080p/50 v rámci Přechodové sítě 11 - RS11. V Olomouci a okolí je možné tuto síť naladit na kanále 26. Pro příjem je nutný novější televizor nebo set top box s podporou DVB-T2, HEVC a HE-AAC.

 

Přechodové sítě PS12 a PS13 v DVB-T2

V Olomouci a okolí je možné od března 2018 příjímat dva nové multiplexy DVB-T2. PS12 vysílá z vysílačů Praděd a Kojál na kanále 28 nebo Zlín na kanále 22 a PS13 z vysílače Olomouc - Slavonín na kanále 24 nebo Zlín na kanále 34. Celkem je možné v rámci těchto multiplexů přijímat cca 27 programů.

 

Souběh DVB-T a DVB-T2 bude v Česku do roku 2020

Digitální pozemní vysílání bude v Česku dostupné souběžně ve dvou standardech DVB-T a DVB-T2 od druhé poloviny roku 2016 do konce roku 2020. Počítá s tím Strategie udržitelného rozvoje zemského digitálního vysílání. Materiál zpracovala s usnesením vlády expertní skupina Ministerstva průmyslu a obchodu jako jedno z klíčových opatření Strategie správy spektra, které by mělo zajistit uvolnění kmitočtů pásma 700 MHz pro mobilní vysokorychlostní datové služby. Pozemní vysílání tak čeká důležitá změna - nevyhnutelné zmenšení stávajícího kmitočtového pásma UHF (470 - 790 MHz) určeného pro DTT ve prospěch jiných služeb.

 

4.4.2016

Další přeladění na Skylinku

Aktuální parametry pro naladění programů naleznete zde: http://www.skylink.cz

  

31.5.2014

Skylink ukončil NGC Wild v SD, k dispozici je HD verze

Provozovatel satelitní platformy Skylink, lucemburská společnost M7 Group, dnes ukončil šíření placeného dokumentárního kanálu Nat Geo Wild v SD rozlišení. Abonenti mohou nyní sledovat stanici v HD kvalitě se stejný programem. Rozdíl mezi SD a HD verzí byl jen v technické kvalitě obrazu a zvuku. Pro příjem programu NGC Wild HD je nutný HD přijímač, nejlépe s certifikací Skylink READY.

Technické parametry pro naladění programu NGC Wild HD:
Satelit: Astra 23,5°E, kmitočet: 12 207 MHz, polarizace: vertikální, FEC: 5/6
Symbolová rychlost: 27 500 kS/s, norma: DVB-S2/8PSK, Pilot: ON

 

17.4.2014

30.6.2014 skončí Skylink a CS Link v systému CryptoWorks

V souladu s dlouhodobým plánem přechodu na nový systém kódování Irdeto přistupuje společnost M7 Group k ukončení provozu starých systémů s kódováním CryptoWorks, ke kterému dojde 30. 6. 2014. Konečnému vypnutí bude v průběhu května a června předcházet postupné odpojování televizních programů na starých kartách. Vypínání se dotkne méně než 1% zákazníků Skylinku a CS Linku, kteří přes opakovaná doporučení dosud nevyměnili svoji dekódovací kartu. Výměna starých dekódovacích karet je stále možná u některých prodejců satelitní techniky nebo prostřednictvím Zákaznického servisu Skylink. Nové karty jsou v prodeji pod obchodním názvem Výměna M7 s doporučenou maloobchodní cenou 349 Kč. Jejich registrace bude možná do srpna 2014.

 

8.4.2014

Eurosport 2 končí v nabídce Skylinku, bude nahrazen Eurosport 2 HD.

Dne 7.4.2014 byl předplatitelům balíčků MINI a MULTI nově zpřístupněn program Eurosport 2 HD. Stanice je tak nově dostupná všem klientům s placenou nabídkou. Eurosport 2 HD na platformě Skylink v následujících dnech nahradí původní SD verzi programu. Dne 10.4.2014 v ranních hodinách bude kanál Eurosport 2 nahrazen statickou obrazovkou s informacemi o parametrech pro naladění programu Eurosport 2 HD. Pro příjem programu Eurosport 2 HD je nutný HD přijímač, nejlépe s certifikací Skylink READY.Technické parametry pro naladění programu Eurosport 2 HD:
Satelit: Astra 23,5°E, kmitočet: 12 109 MHz, polarizace: horizontální, FEC: 3/4
Symbolová rychlost: 27 500 kS/s, norma: DVB-S2/8PSK, Pilot: ON

 

1.3.2014

Technické parametry pro manuální ladění jednotlivých programů Skylink

Aktualizovaná tabulka pro naladění programů ke stažení ZDE.

 

25.11.2013

Odpojování programů od systémů CryptoWorks

Provozovatel česko-slovenských satelitních platforem Skylink a CS Link, společnost M7 Group, informuje o odpojování programů od systémů CryptoWorks.

Úspěšně pokračující proces plánovaného útlumu systému podmíněného přístupu CryptoWorks vstoupí dne 26. 11. 2013 do své závěrečné fáze postupného odpojování programů na dosud nevyměněných dekódovacích kartách.

  • Na kartách, jejichž sériová čísla začínají čísly 0_197... dojde k odpojení všech českých televizních programů z balíčku Digital s výjimkou programů ČT1 a ČT2.
  • Na kartách, jejichž sériová čísla začínají čísly 0_0002_85... a 0_343... dojde k odpojení programů Prima ZOOM, Prima LOVE, Smíchov, TELKA, FANDA, Doma, FOOOR a WAU.

Odpojování se bude týkat jen malého počtu zákazníků, kteří si přes opakovaná doporučení dosud nevyměnili svou starou dekódovací kartu, a nijak se nedotkne uživatelů placené nabídky.

Další kroky útlumu systému CryptoWorks budou pokračovat v následujících týdnech.

Uživatelům starých dekódovacích karet typu CryptoWorks proto doporučujeme vyměnit tyto karty za nové dekódovací karty Skylink Výměna M7. Tyto karty je možno zakoupit v prodejnách satelitní techniky za doporučenou maloobchodní cenu 349 Kč/13,90 EUR (včetně DPH).

PR M7 Group S.A.

 

25.3.2013

Aktualizace SW pro dekodovací modul Neotion, Skylink Ready CI+

Upgrade SW modulu je možno provést ze satelitního vysílání. Zapněte přijímač na programu z TP 12070 (Prima ZOOM. Prima COOL. Prima LOVE).

Během stahování přijímač nevypínejte a neodpojujte o satelitní antény. Vyčkejte ukončení aktualizace. Upgrade modulu trvá cca 15 min.


1) Vstupte do menu přijímače – menu Dekódovacího modulu Irdeto CI+CAM
2) V menu modulu najeďte na řádek Nastavení (Setting) a stisknete OK.
3) Najeďte na řádek Stahování software ( Software download) a stisknete OK
4) Zobrazí se hlášeni o možnosti nového software – potvrďte OK.
5) Průběh stahování se zobrazuje v % na obrazovce a trvá cca 15 minut.
6) Po dosaženi 100% se zobrazí hlášení o úspěšném ukončení.
7) Nyní počkejte na restart CA modulu nebo vypněte a zapněte přijímač (tím se provede Reset modulu) a je to hotovo.

 

 

15.10.2012

Konec placených programů na kartách Cryptoworks

Placené stanice ve starém systému podmíněného přístupu CryptoWorks platformy Skylink skončí k 31.10.2012. O měsíc později i u sesterské platformy CS Link, kde skončí placená televize úplně - i na kartách CS Link Irdeto.

Typ dekódovací karty lze poznat z jejího sériového čísla. Karty CryptoWorks mají sériové číslo čtrnáctimístné, zatímco karty Irdeto a Irdeto ICE mají sériové číslo jedenáctimístné. Sériové číslo je umístěno na kartě pod čárovým kódem.

 

26.09.2012

Odpojování karet s neuhrazeným Servisním poplatkem

Provozovatel česko-slovenských satelitních platforem Skylink a CS Link společnost M77 Group informuje o procesu odpojování dekódovacích karet s neuhrazeným Servisním poplatkem.

S účinností ode dne 1. 9. 2012 byl na satelitních platformách Skylink a CS Link zaveden tzv. Servisní poplatek (SP) ve výši 29 Kč měsíčně za každou dekódovací kartu (podrobnosti na www.skylink.cz). V souladu s platnými všeobecnými obchodními podmínkami dojde k zastavení poskytování služeb na kartách, pro které není ke dni účinnosti SP uhrazen (dále jen odpojování).

Proces bude rozdělen do dvou fází:

- V první fázi
dojde k zastavení poskytování všech programů s výjimkou ČT1, ČT2, STV Jednotka a STV Dvojka. Odpojování bude zajájeno 1. 10. 2012 a bude probíhat po dávkách v několika týdenních vlnách (vždy v noci z pondělí na úterý).
- Ve druhé fázi budou odpojeny všechny zbývající programy
. Tento krok bude proveden jednorázově 3. 12. 2012 a bude se týkat karet, které projdou první fází odpojování, a k tomuto datu pro ně nebude SP stále uhrazen.

Odpojení na kartách s neuhrazeným SP nevede ke znehodnocení karty. Stačí uhradit SP a programy budou opět připojeny. Nejrychlejším způsobem je objednání úhrady SP přes SIPO nebo Inkaso z účtu na www.skylink.cz nebo www.cslink.cz. Rychlým řešením s okamžitou aktivací karty je také úhrada ročního SP platební nebo kreditní kartou nebo u prodejce. Krátkodobou platbu SP na 10 dní lze realizovat zasláním textové SMS v ceně 25 Kč na číslo 90211 s textem zprávy „SP   číslo dekódovací karty“. Platba převodem z účtu je časově náročnější, neboť je třeba vyčkat na doručení platby a její zpracování v systému. K aktivaci karty tak může dojít až po několika dnech od úhrady SP.


Servisní poplatek nemusí hradit zákazníci s předplatným kteréhokoliv programového balíčku (SP je zahrnut v předplatném) a všem uživatelům starých karet typu CryptoWorks doporučujeme pořídit si novou kartu Skylink VÝMĚNA (typu Irdeto ICE) a odložit tak platbu SP o 12 měsíců od data její registrace (podrobnosti ZDE).

 

25.09.2012

Přechod placené televize CS Linku na Skylink

Provozovatel česko-slovenských satelitních platforem Skylink a CS Link společnost M77 Group informuje o přechodu placené televize CS Linku na Skylink: dne 30. 11. 2012 dojde k ukončení provozu placených televizních programů na satelitní platformě CS Link.

- Zákazníkům CS Linku, kteří mají předplacen balíček TOTAL s datem konce předplatného po 30. 11. 2012, jsou zasílány ZDARMA nové karty Skylink VÝMĚNA s předplaceným balíčkem MULTI. Datum konce předplatného balíčku MULTI je stejné jako u původního balíčku TOTAL.

- Zákazníkům CS Linku, kteří mají předplacen některý z balíčků DOKUMENTY, MIX, SPORT nebo Mých 6 s datem konce předplatného po 30. 11. 2012, jsou zasílány ZDARMA nové karty Skylink VÝMĚNA s předplaceným balíčkem FLEXI 7. Datum konce předplatného balíčku FLEXI 7 je stejné jako u původního balíčku.

Ostatní uživatelé CS Linku mohou získat kartu Skylink VÝMĚNA zdarma, pokud si předplatí některý z balíčků Skylinku (MINI, FLEXI 7, MULTI nebo KOMBI) na 4, 6 nebo 12 měsíců. Nová karta jim je zaslána na dobírku ve výši zvoleného předplatného.


Akce do 31.10.2012:

Při předplacení balíčku FLEXI 7 do 31. 10. 2012 navíc platí akční sleva z předplatného ve výši 25% (v případě úhrady prostřednictvím SIPO nebo Inkaso z účtu je snížená cena účtována do 31. 3. 2013)

 

19.9.2012

AXN – nový program v programové nabídce Skylinku

Společnost M77 Group informuje o rozšíření programové nabídky Skylinku o nový program AXN vysílající filmy a seriály akčního žánru. Program vysílá 24 hodin denně. Program AXN se automaticky stává součástí balíčků MINI, MULTI, KOMBI, MULTI HD, KOMPLET i FLEXI 7. Vzhledem k tomu, že AXN vysílá ve formátu SD/MPEG-4, je pro jeho příjem zapotřebí satelitní přijímač podporující HDTV.

Technické parametry pro naladění programu AXN:
Satelit: Astra 23,5°E, kmitočet: 12 109 MHz, polarizace: horizontální, FEC: 3/4
Symbolová rychlost: 27 500 kS/s, norma: DVB-S2/8PSK, Pilot: ON, formát: SD/MPEG-4

 

14.9.2012

Retro Music Television v programovém balíčku DIGITAL

Společnost M77 Group informuje o zařazení programu Retro Music Television do programového balíčku DIGITAL. Oblíbený televizní program vysílající hudbu z období počátku šedesátých až do poloviny devadesátých let 20. století – byl doposud dostupný zákazníkům Skylinku s předplatným některého z placených balíčků. Nyní je tento program dostupný již všem zákazníkům CS Linku i Skylinku (karty CryptoWorks i Irdeto).
Stává se totiž součástí balíčku DIGITAL. Zároveň však došlo ke změně vysílacích parametrů. Vzhledem k tomu, že vysílá ve formátu SD/MPEG-4, je pro jeho příjem zapotřebí satelitní přijímač podporující HDTV.

Nové technické parametry pro naladění programu Retro Music Television:
Satelit: Astra 23,5°E, kmitočet: 11 797 MHz, polarizace: Horizontální
FEC: 3/4, symbolová rychlost: 27 500 kS/s, norma: DVB-S2/8PSK, Pilot: ON, Formát: SD/MPEG-4

 

24.8.2012

Stanice TV Fanda zahájila vysílání v Multiplexu 4 (DVB-T)

FANDA je nyní dostupný i v pozemním digitálním vysílání - Multiplexu 4. Naladění kanálu FANDA na vašem set-top boxu nebo televizi s DVB-T tunerem uskutečníte jednoduše automatickým vyhledáváním.

Pokud jste zvolili ruční ladění, nastavte číslo kanálu v Multiplexu 4 dle regionu, ve kterém se nacházíte:

Název stanoviště Kanál
Praha – ÚTB 64/42
Praha – Novodvorská 64/42
Praha – Bartošky 64
Brno – Jihlavská 64/46
Ostrava – Třída 1. Máje 63
STČ – Bartošky 44
České Budějovice – Kleť 25
Plzeň – Vodárna 56
Karlovy Vary – Všeborovice 45
Ústí nad Labem – Krušnohorská 30
Jablonec nad Nisou 25
Hradec Králové – Chlum 45
Jihlava – Jeníkov 42
Olomouc – Slavonín 44
Zlín – Segment 42

Potvrďte volbu - a hotovo, vítejte mezi fandy!

Detailní informace naleznete na www.multiplex4.cz

 

23.8.2012

Prodloužení akce “Vyměňte si starou kartu včas a získejte bonus”

Česko-slovenská satelitní platforma Skylink informuje o prodloužení platnosti akční nabídky pro výměnu starých karet CryptoWorks.

Pro karty Skylink Standard HD platí:

Karty registrované do 31. 12. 2012 včetně mají v ceně zahrnut Servisní poplatek na 24 měsíců + promo placené nabídky na 2 měsíce od data registrace karty. Karty registrované po 31. 12. 2012 mají v ceně zahrnut Servisní poplatek na 12 měsíců + promo placené nabídky na 2 měsíce od data registrace karty.

Pro karty Skylink Výměna platí:

Karty registrované do 15. 9. 2012 včetně mají v ceně zahrnut Servisní poplatek na 24 měsíců + promo placené nabídky na 2 měsíce od data registrace karty. Karty registrované od 16. do 30. 9. 2012 včetně mají v ceně zahrnut Servisní poplatek na 12 měsíců + promo placené nabídky na 2 měsíce od data registrace karty. Karty registrované od 1. 10. 2012 včetně mají v ceně zahrnut Servisní poplatek na 12 měsíců.

Podrobné informace o akci najdete na webu Skylinku.

 

10.7.2012

Stanice TV Fanda a Slovak Sport zahájily vysílání

Na satelitu Astra 3B (23,5°E) začalo vysílání reklamní upoutávky na další novou TV stanici: Fanda. Bude se jednat o nový kanál televize Nova, který bude zaměřen převážně na sport, dramatickou a dokumentární tvorbu, zejména americké provenience (především akční, kriminální a sci-fi žánr). Vysílat bude 18 až 20 hodin denně v českém jazyce.

TV Fanda zahájí pravidelné vysílání v sobotu 14.7.2012 v 16:00 hodin snímkem "Rudý baron". Ve stejný den ve 20:00 hodin na diváky čeká český film "Kajínek".

Dále bude TV Fanda i v nabídce Digi TV. Konkurenční služba freeSAT by UPC Direct zatím zařazení programu nechystá. Program se zřejmě neobjeví ani v nabídce DVB-T vysílání.

Technické parametry programu TV Fanda:
satelit: Astra 3B (23,5°E), kmitočet: 11973 MHz, polarizace: vertikální
SR: 27500, FEC: 5/6, norma: DVB-S, modulace: QPSK

 

Na stejném satelitu začal vysílat v testovacím módu nový program: Slovak Sport TV. Nová stanice při nasazení ostrého provozu zaplní díru po zaniklém programu STV3, který byl taktéž zeměřen na sportovní dění. Nyní je program dostupný v režimu FTA (volně šířený).

Technické parametry programu Slovak Sport TV:
satelit: Astra 3B (23,5°E), kmitočet: 12109 MHz, polarizace: horizontální
SR: 27500, FEC: 3/4, norma: DVB-S2, modulace: 8PSK, pilot: ON

 

25.6.2012

TV Óčko vstupuje do DVB-T multiplexu 3

Společnost Czech Digital Group, a.s. (CDG), provozovatel třetího zemského digitálního multiplexu (MUX 3), zahájí v pondělí 25.6. celoplošné vysílání televize Óčko. Televize Óčko vysílá už od roku 2002 a je první českou tematickou televizí se zaměřením na hudbu a moderní lifestyle. Za deset let svého vysílání získala stabilní pozici na trhu a velkou diváckou oblibu. Ve svém vysílání klade důraz především na soudobou moderní českou a slovenskou hudbu a aktuální zahraniční hity. Hlavní diváckou skupinu tvoří zejména dospívající mládež ve věku 12-19 let a mladí lidé do 39 let.

 

24.6.2012

DVB-T Vysílací síť 4: Euro 2012 a Olympiáda v HD rozlišení na ČT4 HD

Česká televize umožnila firmě Digital Broadcasting s.r.o., šířit od pondělí 25.6.2012 v rámci  Multiplexu 4 (pozemní DVB-T vysílání) program ČT 4 HD, který v této době zprostředkovává přenosy z fotbalového šampionátu EURO 2012, a který bude i hlavním vysílacím kanálem pro přenosy z LOH  2012 v Londýně. Diváci si mohou od 25.6.2012 naladit tento program v širších lokalitách všech 13-ti krajských měst včetně území Středočeského kraje.

V rámci této sítě bude šířen i nový program pro děti a mládež TV Pohoda.

Naše firma provádí v Olomouckém kraji instalaci antén a dalšího zařízení potřebného pro příjem tohoto vysílání  v STA, bytových domech a individuální výstavbě. Tel. kontakt: +420 777 159 059.

 

1.6.2012

M77 Group (Skylink+CS LINK) zavádí od 9/2012 servisní poplatek

Servisní poplatek 29 korun měsíčně začnou od září vybírat od všech svých zákazníků satelitní služby Skylink a CS Link, vlastněné lucemburskou společností M77 Group. Částečného zpoplatnění se tak dočkají i bezplatné programové nabídky těchto satelitních platforem, které dosud nabízely za jednorázový poplatek za dekódovací kartu a její aktivaci dvacítku základních českých a slovenských programů. M77 Group odůvodňuje zavedení servisního poplatku náklady, které má se správou bezplatných nabídek a jejich zákazníků.

Servisní poplatek u zákazníků bezplatných programových balíčků bude Skylink s CS Linkem zavádět postupně podle data registrace karty. V ceně všech karet registrovaných před 1. zářím 2012 proto bude zahrnut Servisní poplatek na 24 měsíců od data registrace, u karet registrovaných po tomto datu pak na 12 měsíců od data registrace. Poplatek budou muset zákazníci platit až po uplynutí zmíněných lhůt. Totéž se týká i karet Skylink VÝMĚNA. Uživatelé starších karet CryptoWorks, kterých by se poplatek týkal již od září 2012, si mohou pořídit kartu Skylink VÝMĚNA. Zajistí si tak přechod na modernější karty Irdeto/ICE a navíc oddálí placení Servisního poplatku až o dva roky.

 

31.5.2012

TV Pohoda odstartuje 25.6.2012

Nová celoplošná televizní stanice TV Pohoda zahájí vysílání za necelý měsíc - 25. června 2012. Televize se zaměří na dětské diváky. TV Pohoda se objeví v DVB-T multiplexu 4, který má postupně rozšířit pokrytí. Společnost Digital Broadcasting, která síť buduje, má do konce června 2012 pokrývat 59,9 procenta území, na kterém žije 73,7 procenta obyvatel České republiky. Další rozšíření pokrytí území multiplexem 4 firma plánuje do konce října 2012, kdy bude pokrývat 77,2 procenta území, na kterém žije 85,9 procenta obyvatel ČR.

obrázek

Plán pokrytí území signálem multiplexu 4 - konec října 2012

Využito informací iDNES, ČTK, Parabola.cz

 

3.5.2012

Vysílání ČT4 HD bylo zahájeno

ČT4 HD je v pořadí druhý HD kanál České televize, který dnes oficiálně odstartoval. Pro satelitní diváky je program dostupný v rámci satelitních služeb CS Link a Skylink v rámci bezplatné nabídky. Dále je program nabízen v kabelové síti UPC Česká republika a IPTV službě O2TV. Postupně se stanice objeví i u dalších operátorů.

Tento distribuční HD kanál bude sdílet obsah kanálu ČT4 tak, aby Česká televize umožnila svým divákům vychutnat si HD obraz a zvuk u špičkových sportovních přenosů, které plánuje odvysílat. Dostatečná intenzita signálu na území České republiky umožní spolehlivý příjem na paraboly od průměru 60 cm. Program je chráněn proti neautorizovanému příjmu kódováním a bude dostupný pro všechny současné majitele přístupových karet umožňujících příjem programů ČT.

Technické parametry - ČT4 HD:

Satelit Astra 3B, 23,5°E, frekvence: 11 797 MHz, polarizace: H (horizontální)

Norma: DVB-S2/8PSK, SR: 27500, FEC: 3/4, Pilot ON

 

28.4.2012

Skylink: Plán postupného vypínání programů na kartách CryptoWorks

Česko-slovenská satelitní platforma Skylink informuje o postupném omezování programové nabídky na kartách CryptoWorks. Systém podmíněného přístupu CryptoWorks spěje ke konci své životnosti. K 31. 12. 2012 končí technická podpora ze strany dodavatele tohoto systému, společnosti Irdeto. Staré karty CryptoWorks bude nutno v blízké budoucnosti postupně vyměnit za nové karty Skylink Výměna ZDE. V letošním roce budou na kartách CryptoWorks postupně omezovány placené SD HD programy a neplacené HD programy. Neplacené programy ve standardním rozlišení (SD) budou fungovat na kartách CryptoWorks ještě po určitou dobu v roce 2013. Z tiskové zprávy vyplývá, že placené HD programy a prémiové placené programy (balíčky s HBO, CS Film+CS Mini, balík CS TV, Hustler, Man-X), budou vypnuty 30. 6. 2012 a zbylé placené SD programy budou vypnuty 30. 9. 2012. Časový harmonogram vypínání programů na kartách CS Link v provedení CryptoWorks bude zveřejněn v blízké budoucnosti.

 

27.4.2012

Změna akční nabídky pro výměnu karet Skylink

Česko-slovenská satelitní platforma Skylink informuje o nové akční nabídce pro výměnu starých karet CryptoWorks. Podobná akční nabídka je již v platnosti pro zákazníky CS Linku. Od 1. 5. 2012 jí mohou využít i zákazníci Skylinku a tato akční nabídka bude ještě výhodnější. Více ZDE.

 

26.4.2012

Do konce satelitního analogu zbývají poslední dny

Dne 30. dubna 2012 ve 3:00 hodiny ráno bude ukončeno analogové vysílání na evropském satelitním systému Astra na orbitální pozici 19,2 st. východně. S vypnutím analogu se uvolní celkem 29 transpondérů. Uvolněná kapacita bude využita především pro vysílání v HD rozlišení.

 

13.4.2012

Eurosport 2 HD zařazen do nabídky Skylink

Žádaný sportovní kanál ve vysokém rozlišení Eurosport 2 HD (verze North East) byl dnes zařazen do placených Skylink balíčků KOMBI, HD PLUS, MULTI HD a KOMPLET. Program je přístupný pouze na nových kartách Irdeto a Irdeto ICE (série 42...).

Technické parametry - Eurosport 2 HD:

Satelit Astra 3B, 23,5°E, frekvence: 12 109 MHz, polarizace: H (horizontální)

Norma: DVB-S2/8PSK, SR: 27500, FEC: 3/4, Pilot ON

 

15.3.2012

Další přeladění: ČT HD přechází na novou frekvenci do DVB-S2

Diváky satelitních služeb CS Link a Skylink čeká další přeladění. V souvislosti s postupnou aktivací nových transpondérů satelitu ASTRA 3B dojde ke změně technických parametrů satelitního šíření programu ČT HD spočívající v přechodu na vysílací platformu DVB-S2. Zkušební provoz vysílání v systému DVB-S2 začíná 15. března 2012. V této fázi bude ověřováno nastavení nových parametrů a případně prováděna jejich optimalizace. V době od 1. do 30. dubna bude ČT HD vysílat souběžně na obou platformách. Od 1. května již bude vysílací signál distribuován pouze prostřednictvím DVB-S2

Technické parametry - ČT HD:

Satelit Astra 3B, 23,5°E, frekvence: 11 934 MHz, polarizace: V (vertikální)

Norma: DVB-S2/8PSK, SR: 27500, FEC: 3/4, Pilot ON

 

15.2.2012

Novinka pro zákazníky CS Linku – možnost přechodu ke Skylinku

Více informací naleznete v přiložené zprávě ZDE.

 

15.2.2012

Prima family HD a HBO 2 v nabídce Skylinku

Oba programy jsou nově přístupné na kartách Skylink v provedení Irdeto/ICE (Standard, Standard HD i Výměna). Prima family HD bude aktivována na kartách, které mají aktivovánu SD verzi tohoto programu. Program HBO2 bude aktivován předplatitelům programů HBO nebo HBO HD a rovněž předplatitelům balíčku KOMPLET.

Technické parametry - Prima Family HD:

Satelit Astra 3B, 23,5°E, frekvence: 11 797 MHz, polarizace: H (horizontální)

Norma: DVB-S2/8PSK, Pilot ON, SR: 27500, FEC: 3/4

Technické parametry - HBO 2:

Satelit Astra 3B, 23,5°E, frekvence: 11 876 MHz, polarizace: H (horizontální)

Norma: DVB-S, QPSK, SR: 27500, FEC: 5/6

 

9.2.2012

Skylink: Technické parametry pro manuální ladění jednotlivých programů

Kompletní přehled s parametry si můžete stáhnout zde.

Všeobecný návod na  manuální ladění jednotlivých programů si můžete stáhnout zde.

Převzato z www.skylink.cz

 

19.1.2012

Skylink: Aktualizace firmware (OTA) na nové frekvenci

Nové technické parametry OTA pro Irdeto přijímače a moduly:

Satelit Astra 3B (23,5°E), freq. 12,070 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK

 

12.1.2012

Skylink: Eurosport SD pro majitele ICE a Irdeto karet nově i na Astře 23,5°E

Panevropský sportovní kanál Eurosport v SD rozlišení mohou abonenti satelitní služby Skylink nově přijímat ze satelitu Astra 3B na pozici 23,5 st. východně. Podmínkou je být abonentem balíčku, který obsahuje Eurosport v SD a mít přístupovou kartu Irdeto nebo ICE.

Technické parametry - Eurosport SD:

Satelit Astra 3B, 23,5°E, frekvence: 11 876 MHz, polarizace: H (horizontální)

Norma: DVB-S, QPSK, SR: 27500, FEC: 3/4

 

6.1.2012

CS Link, Skylink: Velké přelaďování, změny na transpodérech II.

Dne 1.2.2012 nastanou technické změny ve vysílání platformy Skylink a CS LINK. Majitelé satelitních přijímačů tak budou nuceni provést přeladění přijímačů a aktualizaci seznamu kanálů.

Zde najdete souhrn informací o chystaných změnách ve vysílání.

 

4.1.2012

Akce VÝMĚNA karet s bonusem prodloužena do 30.4.2012

Vyměňte si starou kartu včas a získejte peníze zpátky.

Většina zákazníků Skylinku vlastní přístupovou kartu, která je po technické stránce typu CryptoWorks. Vzhledem k tomu, že v roce 2012 končí technická podpora ze strany dodavatele tohoto systému, je třeba staré karty CryptoWorks v příštím období postupně vyměnit za nové karty Irdeto (Irdeto ICE).

Výměna se týká karet CryptoWorks se sériovým číslem začínajícím 0000285..., 03436... a 01976....

Částku, kterou zákazník za kartu VÝMĚNA zaplatí, získá od Skylinku zpět v plné výši formou bonusu pro objednání placených programových balíčků z nabídky Skylinku dle vlastního výběru. Akce je časově omezena. Pro její využití je potřeba registrovat novou kartu Výměna v období od 5. 1. 2012 do 30. 4. 2012. Karty registrované mimo toto období bonus pro objednání placených balíčků nezískají. Přidělený bonus z akce v období od 5. 1. 2012 do 30. 4. 2012 je možno využít pro předplacení volitelných balíčků Skylinku nejpozději 30. 6. 2012 (úhrada předplatného z kreditu). Kartu Výměna můžete zakoupit zde.

 

4.1.2012

Viasat HD v nabídce Skylinku

Nový program je přístupný pro nové karty Irdeto a Irdeto ICE (série 4 2...).

Tento program přináší ve vysokém rozlišení obrazu již známé pořady z programů Viasat Nature a Viasat History (SD). V čase od 06:00 do 18:00 hodin jsou vysílány vybrané programové bloky stanice Viasat Nature a v čase od 18:00 do 06:00 hodin stanice Viasat History. Programový průvodce EPG bude zprovozněn v nejbližších dnech. Komletní programový přehled naleznete na webové stránce http://www.viasat.sk/cz/hd/schedule.

Parametry příjmu:

Satelit Astra 23,5°E, frekvence: 12 207 MHz, polarizace: V (vertikální)

Norma: DVB-S2, 8PSK, pilot ON, SR: 27500, FEC: 3/4

 

30.12.2011

CS Link, Skylink: Velké přelaďování, změny na transpodérech I.

Nové parametry příjmu:

- STV1, STV2, Markíza, Doma, TV JOJ, JOJ Plus, TA3, TV Patriot od 21.12.2011:
Satelit: Astra 23,5°E, kmitočet: 11,836 GHz, polarizace: horizontální
SR: 27500, FEC: 5/6, norma: DVB-S
kódování (CA systém): Cryptoworks, Irdeto

- Nova, Prima COOL od 21.12.2011:
Satelit: Astra 23,5°E, kmitočet: 12,070 GHz, polarizace: horizontální
SR: 27500, FEC: 3/4, norma: DVB-S
kódování (CA systém): Cryptoworks, Irdeto

- Fashion TV, TV 8, CETV od 21.12.2011:
Satelit: Astra 23,5°E, kmitočet: 11,895 GHz, polarizace: vertikální
SR: 27500, FEC: 5/6, norma: DVB-S
kódování (CA systém): Cryptoworks, Irdeto

K dalším významným změnám parametrů satelitního vysílání dojde 1.2.2012.

 

29.12.2011

CS Link ukončí možnost předplacení samostatných programů

Společnost Media Vision, provozovatel satelitní služby pod značkou CS Link, přichystala dvě poměrně zásadní změny ve své placené televizi, které budou platit od 1.1.2012.

- Bude ukončeno poskytování programů systémem a la carte - tedy možností předplacení jednotlivých programů. Skončí tak možnost abonence vybraného programu podle požadavku zákazníka.

- Druhá změna se týká balíčku Mých 6. Od 1.1.2012 lze změny v balíčku provádět bezplatně pouze v zákaznické zóně, nebude možné o změnu programů v Mých 6 požádat na zákaznické lince.

 

29.12.2011

PRIMA TV končí, startuje PRIMA Family

Společnost FTV PRIMA pokračuje v profilaci jednotlivých televizních kanálů, na kterých vysílá. Prvního ledna 2012 v 05.59 končí vysílání původního kanálu Prima televize a hned tento den v 06.00 startuje kanál nový – PRIMA family.

Hlavním důvodem pro vznik nového kanálu je ještě jasnější profilace všech tří televizních stanic skupiny Prima – od 1. ledna budou všechny naše televize naprosto jednoznačně zaměřené: PRIMA family na zábavu pro celou rodinu, PRIMA COOL pro mladé a pro muže a PRIMA love plná láskyplného ženského humoru,“ vysvětluje Marek Singer, generální ředitel FTV Prima.

Co se změní pro diváky po technické stránce? Velmi málo. Vysílání původní stanice s názvem Prima TV bude nahrazeno vysíláním nové stanice Prima family beze změny technických parametrů. Pro uživatele kabelových sítí by změnu kanálu měl provést automaticky provozovatel této kabelové televize. Diváci, kteří využívají satelit nemusí tedy zřejmě dělat nic. Prima family by jim od neděle 1.1.2012 měla bez problémů hrát. Diváci, kteří využívají set-top box nebo TV s digitálním tunerem budou zřejmě muset provést aktualizaci seznamu kanálů.

 

17.11.2011

Skylink zařazuje do nabídky Film Europe Channel

Program vysílá 24 hodin denně v původním znění s titulky. Diváci se mohou těšit na evropské filmy oceněné na mezinárodních festivalech nebo domácími filmovými cenami.

Program je vysílán v kompresním formátu MPEG-4 a pro jeho příjem je proto potřebný satelitní přijímač, který tento formát dokáže zpracovat (všechny HD přijímače).

Technické parametry pro naladění programu Film Europe Channel:

Satelit: Astra 23,5°E, kmitočet: 12,109 GHz, polarizace: horizontální
SR: 27500, FEC: 3/4, norma: DVB-S2/8PSK pilot ON
kódování (CA systém): Cryptoworks, Irdeto

Film Europe Channel je dostupný na kartách Skylink typu Irdeto nebo Irdeto ICE (série 42...) a je zařazen do programové nabídky:

- jako samostatně volitelný prémiový program za měsíční poplatek 50 Kč, resp. 2,00 EUR (spec.symbol 251)

- jako součást nového prémiového balíčku Film Europe + CS TV (Film Europe Channel, Kino CS, Doku CS a Muzika CS) za měsíční poplatek 120 Kč, resp. 4,90 EUR (spec.symbol 255)

- jako součást programového balíčku KOMPLET (celá programová nabídka Skylink) za nezměněnou cenu 1 100 Kč (resp. 45 EUR) měsíčně.

 

30.8.2011

CS Link, Skylink: Přeladění Nova Sport

Včera 29.8.2011 bylo zahájeno oficiální vysílání Nova Sport pro klienty služeb Skylink a CS Link na novém kmitočtu, na transpondéru německé společnosti Media Broadcast, která se stane novým poskytovatelem signálu pro DTH příjem ale i DTC.

Nové parametry příjmu Nova Sport:

Satelit: Astra 23,5°E, kmitočet: 11,973 GHz, polarizace: vertikální
SR: 27500, FEC: 5/6, norma: DVB-S, QPSK
kódování (CA systém): Conax, Cryptoworks, Irdeto

Souběžné vysílání Nova Sport na starém (12,070 GHz) a novém kmitočtu (11,973 GHz) bude probíhat do 15.9.2011.

 

31.5.2011

TV Public ukončila vysílání

Televize Public ukončila své vysílání ve všech distribučních sítích. Konec vysílání zasáhne diváky satelitních platforem Skylink a CS LINK v úterý 31.5.2011. Ve středu 1.6.2011 skončí také distribuce v síti kabelového operátora UPC.

 

1.4.2011

Nova, Nova HD a TV Barrandov na novém transpodéru Skylinku

Satelitní kapacita Skylinku se rozšířila o nový transpondér, který je primárně určen pro vysílání televizních programů, jejichž studia jsou umístěna v Praze. S tím souvisí i programové změny a některé programy z nabídky Skylinku budou přesunuty z původních frekvencí na nový transpondér, přičemž bude po určitou dobu zajištěno souběžné vysílání na původní a nové frekvenci. Změna technických parametrů satelitního vysílání je spojena s nutností přeladit v období souběžného vysílání satelitní přijímač.

Technické parametry nového satelitního transpondéru:

satelit: Astra 3B (23,5°E), kmitočet: 11 895 MHz, polarizace: vertikální
norma: DVB-S, SR: 27500, FEC: 5/6 

 

15.3.2011

Fashion TV vstoupila do platformy Skylink

Slovensko-česká verze francouzského módního kanálu Fashion TV zamířila na novou orbitální pozici 23,5 st. východně na družici Astra 3B. Stanice vstoupila do satelitního multiplexu platformy Skylink. Vysílání je šířeno v režimu FTA, takže pořady stanice mohou sledovat diváci bez jakékoliv přístupové karty.

Technické parametry příjmu Fashion TV:

Satelit: Astra 23,5°E, kmitočet: 17,797 GHz, polarizace: horizontální
SR: 27500, FEC: 3/4, norma: DVB-S
kódování (CA systém): žádné, FTA

Převzato z www.parabola.cz

 

27.2.2011

Prima Love - rozšíření nabídky digitálního příjmu

Televize Prima zveřejnila parametry vysílání nového kanálu pro ženy - Prima LOVE, který začne vysílat od 8. 3. 2011 na satelitu, v DVB-T (3. mux) a v kabelových a IPTV sítích.

Prima LOVE bude distribuována ze satelitu Astra 3B na orbitální pozici 23,5 st. východně. Dostupná bude na aktivních přístupových kartách abonentů CS Link (diGITALlink), Skylink (Trade and Technology, Czechlink a Slovak Link) a T-Mobile Televize.

Technické parametry příjmu Prima Love:

Satelit: Astra 23,5°E, kmitočet: 12,070 GHz, polarizace: horizontální
SR: 27500, FEC: 3/4, norma: DVB-S
kódování (CA systém): Cryptoworks, Irdeto

Převzato z www.satcentrum.cz

 

27.2.2011

Prima HD - rozšíření nabídky platformy CS Link

Nabídka satelitní platformy CS Link se brzy rozšíří o další program ve vysokém rozlišení (HDTV) - Prima HD. Stanice bude přinášet stejný obsah jako klasická česká TV Prima (zatím) zcela upscalovaná ze standardního rozlišení. Prima HD bude od počátku kryptována systémem podmíněného přístupu CryptoWorks (CAID 0D0F). K programu budou mít přístup majitelé karet CS Link.

Technické parametry příjmu Prima HD:

Satelit: Astra 23,5°E, kmitočet: 12,168 GHz, polarizace: vertikální
SR: 27500, FEC: 3/4, norma: DVB-S
kódování (CA systém): Cryptoworks

Převzato z www.parabola.cz

 

24.2.2011

CS Link: Eurosport CZ na Astře 19,2E

Český Eurosport je na pozici 19,2°E vysílán z transpondéru Canal Digitaal, na freq. 12,344 GHz na virtuální programové pozici Eurosport CZ. Na této pozici je připojen kryptovací systém CryptoWorks karet CS Link (0D0F) ale také CryptoWorks a Irdeto karet Skylink (0D03, 0D70, 0D96, 0624). Virtuální pozice vznikla zejména kvůli možnosti poskytování EPG v českém jazyce.

Technické parametry programu Eurosport CZ:

Satelit: Astra 19,2°E, kmitočet: 12,344 GHz, polarizace: horizontální
SR: 27500, FEC: 3/4, norma: DVB-S
kódování (CA systém): Cryptoworks, Irdeto

Převzato z www.parabola.cz

 

22.2.2011

CS Link upozorňuje na přeladění Nova HD

Společnost Media Vision, provozovatel satelitní platformy CS Link, upozorňuje své diváky přijímající program Nova HD na změnu technických parametrů příjmu. Od 21.2.2011 je stanice poskytována z DVB-S2 transpondéru. Vysílání na původní frekvenci 12,070 GHz bude ukončeno 8.3.2011.

Technické parametry programu Nova HD:

Satelit: Astra 3B (23,5°E), kmitočet: 12,109 GHz, polarizace: horizontální
SR: 27500, FEC: 3/4, norma: DVB-S2, modulace: 8PSK
kódování (CA systém): Cryptoworks

Převzato z www.parabola.cz

 

3.11.2010

Eurosport 2 vstupuje do paketu CS Link a Skylink

Ve čtvrtek 4.11.2010 se v nabídce satelitní platformy CS LINk a také Skylink objeví vysílání druhého programu panevropského sportovního kanálu Eurosport - Eurosport 2 North East (dříve Eurosport 2 Bundesliga). Stanice je zařazena do placených balíčků Sport, Total, Mých6 na CS LINKu, popř. Multi, Multi HD a Komplet na Skylinku.

Technické parametry programu Eurosport 2:

Satelit: Astra 3B (23,5°E), kmitočet: 12,070 GHz, polarizace: horizontální
SR: 27500, FEC: 3/4, norma: DVB-S, modulace: QPSK
kódování (CA systém): Irdeto / CryptoWorks

 

2.11.2010

CS LINK - změna parametrů příjmu TV JOJ a JOJ Plus 

Programy JOJ a JOJ Plus končí na původním kmitočtu 12,070 GHz, kde brzy divák najde informaci o změně parametrů příjmu. Oba programy pod značkou JOJ najde na jiném transpondéru v rámci orbitální pozice 23,5 stupně východně. Nové technické parametry TV JOJ a JOJ Plus pro klienty CS LINKu:

Satelit: Astra 3B (23,5°E), kmitočet: 11,797 GHz, polarizace: horizontální
SR: 27500, FEC: 3/4, norma: DVB-S, modulace: QPSK
kódování (CA systém): Irdeto / CryptoWorks

 

22.10.2010

Skylink - Premium SMS (ochutnávka programů) 

Bezplatné promo vysílání všech programů si mohou majitelé Skylink karty aktivovat jednoduše zasláním textové SMS zprávy z mobilního telefonu. Textové zprávy se posílají na telefonní číslo 9035507 (z ČR) resp. na číslo 7017 (ze Slovenska).

Chci aktivovat

Počet dní

    Text SMSky pro aktivaci

HBO HD + Cinemax

10

SKYLINK  HBOHD  číslo karty (číslo bez mezer)

MULTI

10

SKYLINK  MULTI  číslo karty (číslo bez mezer)

HD PLUS

10

SKYLINK  HD  číslo karty (číslo bez mezer)

HBO + Cinemax

10

SKYLINK  HBO  číslo karty (číslo bez mezer)

CS TV

10

SKYLINK  CSTV  číslo karty (číslo bez mezer)

Po odeslání zprávy přijde potvrzující SMSka a během několika minut budou příslušné programy na kartě aktivovány. Cena jedné SMS je 7 Kč (resp. 0,40 EUR ze Slovenska) vč. DPH.

Ochutnávku každého balíčku je možno využít pouze jednou. Podmínkou pro využití ochutnávky je odpovídající technické vybavení. Pro příjem programů balíčku HD PLUS a programu HBO HD to je satelitní HD přijímač.

Tato promo akce s ochutnávkou platí do 30.11. 2010.

 

29.9.2010

Nefunguje Vám Nova HD? Musíte přeladit!

Ve středu 29.9.2010 v 7:04 hodiny bylo ukončeno vysílání programu Nova HD a dalších programových služeb této platformy na starých parametrech. Zhruba po deseti minutých bylo vysílání obnoveno ale s novými parametry satelitního multiplexu - změnilo se FEC z 9/10 na 3/4, modulace z QPSK na 8PSK a PILOT z OFF na ON (zapnuto).

Co tato změna pro diváky Nova HD znamená? V některých případech vůbec nic. HD set top box pracuje s automatickými parametry. U druhé skupiny HD set top boxů je nutné provést nové vyhledávání programů. To lze provést jednoduše: v menu ruční ladění se nastaví níže uvedené parametry, spustí se vyhledávání a nalezené programy se uloží (obvykle) stisknutím tlačítka OK.

Nové technické parametry Nova HD a dalších programů v balíku HD+:
satelit: Astra 3B (23,5°E), kmitočet: 12,110 GHz, polarizace: horizontální
SR (symbol rate): 27500, FEC: 3/4, norma: DVB-S2, modulace: 8PSK

Převzato ze serveru www.parabola.cz 

10.5.2010

ČT HD na novém transpodéru

Satelitní vysílání ČT HD na pozici 23,5° východně přechází od 10. 5. 2010 na nový transponder družice Astra 1G. Diváci musí nejpozději 14. 6. 2010 přeladit příslušnou předvolbu svého satelitního přijímače, zásah na parabolické anténě není potřeba. Informovala dnes o tom ČT. Změna parametrů se netýká zbývajících okruhů České televize v SD - ČT1, ČT2, ČT4, ČT24.

Nové technické parametry ČT HD:
satelit: Astra 1G (23,5°E) (v budoucnu Astra 3B)
kmitočet: 11,973 GHz, polarizace: vertikální
SR (symbol rate): 27500, FEC: 5/6, norma: DVB-S, modulace: QPSK

 

1.9.2009

CS LINK - testovací vysílání nových programů

Na satelitní platformě CS LINK (Gital) začalo testovat celkem šest nových placených programů - Sport 1, Sport 2, Jetix, AXN Crime, HBO2 a Cinemax. Všechny se stanou součástí nabídky CS LINKu. Programy Sport 1 a Jetix budou také v nabídce a na kartách Skylink. Jde o součást dohody obou platforem - CS LINK dodá zmíněné dva programy i konkurenci. Ta zase bude zajišťovat pro CS LINK programy National Geographic a National Geographic Wild (Nat Geo Wild), které na Skylinku odstartovaly již v pondělí 31.8.2009.

Technické parametry pro naladění nových programů : kmitočet 12.070 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, družice Astra 3A/1G (23,5°E).

 

30.7.2009__________________________________________________

Program ČT HD bude spuštěn 31. srpna
Dne 31.8.2009 bude zahájeno vysílání programu ČT1 HD. Od 1.9.2009 do konce roku 2009 bude satelitní signál ČT1 HD otevřen divákům - majitelům přístupových karet CS LINK / Gital a Skylink / Trade and Technology, kteří mají aktivní základní nabídku s programy České televize. Do konce letošního roku se v HD bude vysílat ČT1. V únoru přinese ČT v HD zimní olympijské hry, po jejich skončení ČT představí mix kanál ČT HD s výběrem pořadů ze stávajících okruhů České televize. Technické parametry pro naladění CT HD: kmitočet 10,803 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S.

  

5.3.2009 ____________________________________________________

Prima Cool začala testovat v paketu CS Link

logo

Na satelitu se již objevilo testovací vysílání Prima Cool, druhého programu české komerční stanice Prima TV. Program se vysílá v platformě CS LINK na družici Astra 1G. 

Testovací vysílání Prima Cool naladíte na kmitočtu 11,876 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S.


11.1.2009 ___________________________________________________

TV Barrandov na Skylinku

obrázek k článku: TV Barrandov na Skylinku již s EPGNová česká plnoformátová stanice TV Barrandov již začala vysílat na satelitu Astra 1E (23,5°E), na kmitočtu 11,797 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S v systému CryptoWorks.

 

05.10.2008 __________________________________________________

Joj Plus - druhý program TV JOJ startuje

logo

Společnost MAC TV s.r.o., provozovatel slovenské TV JOJ, spouští 5.10.2008 svůj druhý kanál pod názvem JOJ Plus.

Stanici naladí diváci kabelových sítí a také na satelitu v rámci platforem Skylink a v dohledné době i v síti Digi TV.

Technické parametry příjmu:
satelit: Astra 1E (23,5°E)
kmitočet: 11,798 GHz, polarizace: horizontální
SR: 27500, FEC: 3/4
norma: DVB-S
kódování: cca do 20.10.2008 žádné, pak CryptoWorks
dostupnost: TT Karty (Česká republika), Skylink (Slovensko)

 

03.10.2008 __________________________________________________

Skylink rozšiřuje nabídku programů vysílaných ve vysokém rozlišení obrazu o Programový balík HD PLUS

Jedná se o volitelný balík programů ve vysokém rozlišení obrazu (HD). Od října 2008 jsou součástí balíku HD PLUS programy Eurosport HD a Brava HDTV, v budoucnu se nabídka programů HD PLUS dále rozšíří.

Programový balík HD PLUS je prémiovou službou určenou pro předplatitele základního balíčku volitelných programů MULTI. Předplatitelé MULTI si mohou aktivovat HD PLUS na své kartě jednoduše uhrazením předplatného.

 

30.09.2008 __________________________________________________

NOVA HD na Skylinku

   Nova_HD.jpg

Česko-slovenská satelitní platforma Skylink (dříve Slovak Link a TRADE and TECHNOLOGY/ Czech Link) zařazuje 1. 10. 2008 do své nabídky pro Českou republiku program NOVA HD. Jedná se o první řádné satelitní vysílání ve vysokém rozlišení obrazu v České republice.

Program NOVA HD je zařazen do nabídky neplacených programů Skylinku pro Českou republiku. Je automaticky aktivní na přístupových kartách Skylinku (dříve TT Karty) registrovaných po 30. 9. 2008. Uživatelé TT Karet Standard a Sezóna registrovaných do 30. 9. 2008 si mohou program NOVA HD aktivovat uhrazením jednorázového manipulačního poplatku 590,- Kč vč. DPH.

 

Program NOVA HD lze aktivovat pouze na kartách registrovaných pro území České republiky.

 

24.09.2008 __________________________________________________

Skylink - společná značka pro český i slovenský trh

Slovenská společnost Towercom, a.s. a česká společnost TradeTec, a.s. (dříve TRADE and TECHNOLOGY) se rozhodly od 1. 10. 2008 poskytovat své služby pod společnou značkou Skylink. Tato značka byla dosud používána Towercomem na Slovensku, nyní tedy Skylink vstupuje na český trh.

Od 1. 10. 2008 se značka Skylink bude prezentovat novým logem a novým grafickým stylem. Od října bude pro prezentaci svých služeb a samoobsluhu zákazníků používat webové stránky www.skylink.cz a www.skylink.sk

 

14.8.2008

Gital rozšiřuje nabídku o program Minimax

Společnost Gital rozšiřuje nabídku placených TV o dětský kanál Minimax. Program je automaticky dostupný všem zákazníkům společnosti Gital, který mají aktivní placený programový balíček Géčko. Program se bude nabízet pouze v rámci balíčku. Kanál Minimax vysílá denně od 6:00 do 20:00 hodiny program zaměřený na děti ve věku od čtyř do 12 let.

Technické parametry příjmu nových programů, Astra 1E/3A (23,5 East):

kmitočet: 11,992 GHz, polarizace: horizontální, SR: 27500, FEC: 3/4
service ID: 9013
video PID: 2688
audio PID: 2689
CA: CryptoWorks - CAID 0D0F, karty Gital
vysílací čas: 06:00 - 20:00 CET


Převzato z informací Gital s.r.o.

 

28.07.2008 

Eurosport v češtině na TT Kartách

V nejbližších dnech bude pro všechny uživatele TT Karet, kteří mají předplacen programový balíček MULTI, spuštěn oblíbený sportovní program Eurosport. Bude vysílat v češtině ze satelitu Astra na pozici 19,2 E a lze ho přijímat už nyní v testovacím vysílání.

Zákazníci, kteří přijímají jen signál ze satelitu Astra na pozici 23,5°, mohou svou programovou nabídku rozšířit pomocí tzv. multifocusu pro příjem signálu ze dvou nebo více družic nebo monobloku.

Parametry příjmu: 

satelit: Astra 1H (19,2°E), kmitočet: 12,344 GHz, polarizace: horizontální

SR: 27500, FEC: 3/4,service ID: 2025, video PID: 517

audio PID: 114 (česky), 113 (anglicky); 112 (holandsky), 115 (maďarsky)

kódování: CryptoWorks

Převzato z informací TRADE and TECHNOLOGY a.s

 

07.11.2007

Programy STV1 a STV2 na TT Kartách

Dne 7. 11. 2007 akciová společnost TRADE and TECHNOLOGY zpřístupnila všem uživatelům TT Karet programy Slovenské televize STV1 a STV2. Tyto programy jsou nyní v nabídce TRADE and TECHNOLOGY v testovacím režimu.

Nastavení technických parametrů tak, aby nové programy fungovaly spolehlivě na všech typech satelitních příjímačů, je ještě předmětem dalšího testování.

Pro naladění programů použijte tyto hodnoty nastavení:

satelit: Astra (23,5°E)
kmitočet: 12 565 MHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 2/3

Po zadání těchto hodnot přijímač nalezne všechny předvolby SKY Linku . Mezi jinými (JoJ, Markíza, TA3...). Pro programy STV se načtou čtyři nové předvolby. Standardní STV1 a STV2 a speciální STV1 TT a STV2 TT. Pro příjem programů STV pomocí TT Karty použijte předvolby STV1 TT a STV2 TT. Standardní předvolby STV1 a STV2 jsou určeny pro uživatele dekódovacích karet Sky Link.

Převzato z informací TRADE and TECHNOLOGY a.s

 

24.4.2007 ________________________________________________________

TRADE and TECHNOLOGY a.s. spustila digitální vysílání TV Nova ze satelitu 

Společnost TRADE and TECHNOLOGY a.s. (TaT), tradiční distributor dekódovacích karet pro příjem českých programů ze satelitu, dnes zpřístupnila program TV Nova. Uživatelům dekódovacích karet TRADE and TECHNOLOGY (dříve Czech Link) se tak otevřela možnost přijímat kompletní balík nejsledovanějších TV programů, a to jak veřejnoprávní ČT tak komerční Prima TV a TV Nova.

Podmínky AKTIVACE TV Nova

• TV Nova na kartách TRADE and TECHNOLOGY (dříve Czech Link) není zařazena mezi placené programy
• aktivace je možná výhradně pro užívání na území České Republiky
• aktivace je možná výhradně pro individuální užívání soukromými osobami (licence jen pro DTH – direct to home)
• aktivace je možná a platná jen společně s programy ČT a Prima TV po vyplnění a doručení registračního formuláře
• program bude aktivován jednorázově bez časového omezení

Noví uživatelé – nové karty
Pro nově registrované uživatele (od 24. 4. 2007) bude aktivace provedena automaticky společně s aktivací programů ČT a Prima TV, tj. bezplatně. (Neplatí pro karty podléhající výměně).

Registrovaní uživatelé – karty v provozu
Již registrovaným uživatelům (ČT a Prima TV) bude aktivace programu TV Nova provedena po zaplacení manipulačního poplatku, ve kterém jsou zohledněny nutné náklady na technické a administrativní úkony spojené s aktivací. Jiné podmínky pro registrované uživatele nejsou. Stávající uživatelé zaplacením manipulačního poplatku zároveň potvrdí rozšíření podmínek registrace i pro program TV Nova.

Jednorázový manipulační poplatek ve výši 399,- Kč
Číslo bankovního účtu 35-9055660277/0100
Variabilní symbol (VS) 285xxxxxxx (číslo karty bez úvodních nul)
Konstantní symbol (KS) 0308


Převzato z informací TRADE and TECHNOLOGY a.s.

Přístupové karty TaT a satelitní komplety můžete objednávat v našem e-shopu

 
Nákupní košík
Počet položek:
Cena celkem:0,00 Kč
zobrazit košík
Přihlášení uživatelů
přihlásit | registrovat
Rychlý kontakt

Tel.+SMS: +420 777159059

08.00 - 20.00h

Naše tipy

Ikusi FLASHD c60, kanál 21-60, 13-17 dB, LTE

Anténa IKUSI FLASHD je špičková, kompletně smontovaná anténa pro příjem digitálního i analogového si ...

Cena: 1 450 Kč (s DPH)

HDTV satelitní komplet Mascom MC270, stříbrný, včetně karty Skylink M7 Irdeto, 1 TV, 2 družice

Satelitní komplet s HD přijímačem Mascom MC270 pro příjem dvou družic - Astra 19,2° a Astra 23.5° s ...

Cena: 3 690 Kč (s DPH)

HDTV satelitní komplet Mascom MC270, stříbrný, 2TV, 1 družice

HDTV satelitní komplet pro 2 televizory, s příjmem z jedné družice a nahráváním na externí disk. Pro ...

Cena: 5 490 Kč (s DPH)

Parabola Mascom OP80Al Profi

Kvalitní hliníková profesionální offsetová parabola s výbornou povrchovou úpravou a rozměry 74x84 cm ...

Cena: 1 573 Kč (s DPH)

LTE zádrž Teroz 513, 0-782 MHz, 40 dB

Selektivní filtr UHF se třemi rezonátory určený k potlačení horní části LTE pásma a GSM pásma o 40dB ...

Cena: 319 Kč (s DPH)

ELEKTRONICKÉ SYSTÉMY - SLABOPROUDÉ ROZVODY - Czech Republic
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies